image

       Çatı ve Tavan köpük yalıtımı nedir?​   

     Köpük yalıtımı dünya genelinde en çok tercih edilen ve insanlar tarafından kabul görmüş en iyi ısı yalıtım malzemesidir. Geçmişten günümüze birçok yalıtım ürünleri yapılarda kullanılmış olup istenilen kaliteye ve ısı verimine ulaşamamıştır. Köpük yalıtımı ömürlük yalıtım olarak ta bilinmektedir. Isı verimliliği konusunda çeşitli seminerler ve toplantılar yapılmakta olup, bunların en önemlisi küresel ekonomiye dikkat çekmek evlerimizde ve işyerlerimizde tasarruflu cihazlar kullanmak, ısıyı muhafaza etmek, çevre kirliliğini önlemek ve en iyi tasarrufu sağlamayan ürünleri tercih etmek. Köpük yalıtımı insanların yıllarca arayış içerisine girdiği ısı kaybı ve tasarruf konusunda cevap bulduğu en iyi ısı yalıtım materyalidir. Küresel ekonominin günümüz şartlarında hızla değişkenlik göstermesi alım gücünü zorlamakta olup, doğru yalıtım ürününü tercih edip uzun yıllar kullanma konusunda bilinçlendirmektedir.

Köpük yalıtımı kullanım alanları olukça fazladır bunlar;

Ahşap evler, Besi çiftlikleri, Soğuk hava depoları, Bodrum ve Çatı tavan, Kurutma odaları, Mantar çiftlikleri, Trapez ve Atermit çatılar, Dış cepheler

00.22 ısı iletkenlik kat sayısına sahip olan köpük yalıtımı dünyadaki rakiplerine açık ara fark ile oldukça  iddaalıdır. Köpük yalıtımında en önemli unsur doğru malzemeyi doğru yerde kullanmaktır. Sprey köpük yaptırmadan önce detaylı bilgi alınmalı standartlara uygun yoğunluk tercih edilmelidir. Fiyat araştırması yaparken mutlaka fiyat odaklı değil kalite odaklı olunmalıdır aksi takdirde uyguna yaptırdığınız yalıtım verim alamayarak size pahalıya gelmektedir.

    Köpük yalıtımı uzun ömürlüdür, üzerinde yürünebilir, boyanabilir, eşya koyulabilir, haşere ve kemirgen barındırmaz, koku yapmaz, tozmaz, alev almaz, uygulandığı yüzeyi korozyona ve çürümeye karşı korur, ısıyı muhafaza eder, ısı tasarrufu sağlar.

Bize yaptırdığınız köpük yalıtımı 1-2 yıl gibi kısa süre içerisinde ısı tasarrufu sağlayarak ödediğiniz uygulama maliyetini amorti etmiş olacaktır.