image

Jel enjeksiyonu su kesme sistemi ;yapılarınızda inşaat sırasında ya da kullanımda oluşan çatlaklar, soğuk derzler, dilatasyonlar ve buna benzer sebeplerle ortaya çıkan izolasyon problemine karşı geliştirilen ve kesin sonuç alınan su yalıtımı yöntemidir. İki kompenanttan oluşan uygulamamız beton alandakİ boşlukları doldurarak su sızdırmazlığı sağlamaktadır.Akrilik esaslı, düşük viskoziteli jellerimiz beton içerisinde oluşan çatlaklardaki sızıntıyı tamamen ortadan kaldırır ve yalıtımı sağlamış olur. Jel enjeksiyonu yüzeylerin neme ve suya maruz kalmasına karşı sızdırmazlık sağlamak için de kullanılmaktadır.

Jel enjeksiyonu yanmaz, yıpranmaz, aşınmaz, korozyona uğramaz ve yapı gereği çatlak içerisinde çalışma özelliğine sahip olup uzun yıllar yapınızı güvenle korumaktadır. Çatlaklardan gelen suyu kalıcı olarak keserek yapınızı nem ve suya karşı korur. jel enjeksiyonu yapısı gereği en ince çatlaklara girerek tamamen suyun gelmesi önlemektedir. Enjiyon sistemi ile su kesme işleme oldukça hızlı ve kesin sonuçlar vermekle beraber su sızan bölümün anında su kesilerek bulunduğunuz ortamı hemen hizmete veya çalışmaya açabilme imkanı tanımaktadır. 

Kullanım Alanları;

1. Zemin ve Bodrum Katlar

2. Otoparklar

3. Dilatasyonlar

4. Havuzlar

5. Asansör Kuyuları

6. Perde Duvar ve Soğuk Derzler

7. Endüstriyel Boru Kenarları 

8. Kanalizasyonlar

9. Teraslar

10. Tünel ve Barajlar

Jel Enjeksiyon  Jel Enjeksiyon

ÖZELLİKLERİ

1. Jel enjeksiyon sisteminin akışkanlığı yüksektir su ile eşdeğer viskozitede olduğundan bütün kılcal çatlaklara kadar ulaşır, mikron düzeyindeki en küçük kılcal çatlakları da doldurarak problemi çözer.

2. Ürünümüz sertleşme yapmayarak binaların yer kabuğu hareketleri ya da fiziksel sarsıntılarına tepki vererek yırtılma, kırılma ve kopma yapmayacağından uzun yıllar kesin çözüm sağlar.

3. Enjeksiyon sırasında ve sonrasında hacim değiştirmez, bu sayede içerde uygulama sonrası problem büyümez.

4. Asitlere, Tuzlara ve Dona Dayanıklıdır.

5. Yanmaz aşınmaz.

6. Suda çözülme yapmaz.

UYGULAMA YÖNTEMİ 

Jel enjeksiyon uygulamasına başlamadan önce malzeme hazırlığı yapılması gerekir.“A” bileşeni, JEL ve HIZLANDIRICI karıştırılmasıyla eldeedilir; “B” bileşeni ise  tozun su içerisinde çözünmesi çözünmesi ile elde edilir. Hazırlanan jel enjeksiyon ürünü ile uygulamaya başlanır. Jel enjeksiyon ürününün jelleşme süresi çok kısa olduğu için enjeksiyon işlemi hızla ve yüksek basınçla gerçekleştirilmelidir. Çatlak yüzeyinden jel enjeksiyon ürününün sıvı veya jel halde çıkışı gözlendiğinde enjeksiyon işlemi sonlandırılır ve bir sonraki pakere geçilir. Suyun yön değiştirmesi sonucu oluşabilecek yeni sızıntı noktaları aynı enjeksiyon yöntemi ile engellenir. Viskozite düşüklüğü ve reaksiyon süresi ayarlanabildiğinden dilatasyon uygulamalarında dilatasyonun jel ile tam dolması sağlanır ve jelleşmeden sonra Jel esnek yapıda kalır. Bundan dolayı çatlama ya da kırılma gibi problemler yaşanmayacağından izolasyon kusursuz şekilde sağlanır.