Otopark Zemin Kaplama

Otopark zemin kaplama uygulamalarında zeminde epoksi kaplama yerine polyurea uygulaması tercih edilmektedir. Otopark zeminlerinde oluşan araç trafiği epoksi zemine bir süre sonra zarar vermekte ve çatlamalar meydana gelmektedir. Bundan dolayı kullanılan zemin kaplama malzemesinin elastik özelliğinin olması ve mekanik dayanımının güçlü olması gerekmektedir. Günümüzde darbe dayanımı yüksek olduğu için sertleştirilmiş betonlar kullanılarak bir çözüm aranmakta fakat buda yeterli kalmamaktadır.

Otopark zemin kaplamalarında polyurea kusursuz bir üründür.

Polyurea uygulaması istenildiği takdirde kaymaz hale gelirken uygulandığı alanlarda ise %100 su yalıtımı da sağlamaktadır. Eğer açık bir otoparkınız var ise ve altı kullanıma uygun bir alansa sıradan zemin kaplama ürünleri su yalıtımı sağlamayacağı için yine sorunlar meydana gelecektir. Avrupa ülkelerinde otopark zemin kaplama uygulamalarında sıkça tercih edilen polyurea sistemi ek yersiz olarak yüksek basınçlı mobil araçlar ile uygulanırken zamandan tasarruf etmenizi de sağlamaktadır.

Polyurea ile yapılan zemin kaplama uygulamaların bir özelliği ise gelen ışığı yansıtmasıyla enerji tasarrufu sağlamak mümkündür.

Otopark Zemin Kaplama