Sprey Polyurea Havuz Su yalıtımı

Sprey Polyurea Havuz Yalıtımı

Havuz betonarme yapısı su kaçağı ve su sızmasına karşı tek başına mukavemet gösteremez. Betonarme üstüne yapılan seramik uygulaması da kesin çözüm üretmemektedir. Havuz Yalıtımı için içeride bulunan suyun dışarı sızmasını engellemek ve dışardan gelebilecek sızmalara karşıda yalıtım için özel uygulama gerekmektedir.

Havuzlarda su giriş yerleri, su tahliye yerleri, pencere alanları, duvar ile zeminin birleştiği noktalarda genelde sızdırma görülmektedir. Bu Sızdırmanın havuzlarda yaşanmaması için etkili ve dayanıklı bir havuz yalıtımı yapılmalıdır

Türkiye’de mevcut sistemlerle havuz yapmak ve korumak yapı sektörünün en zor ve göz korkutucu işlevidir. Lakin havuz yapımında mekanik bölümler hariç yalıtım ve yüzey kaplaması doğru tercih edildiği ve uygulaması titizlik ve hassasiyetle yapıldığında bu risk ve korku ortadan kalkmaktadır. Havuz yapımı esnasında betonerme aşamasından tesisat ve mekanik kurulumlarına varıncaya kadar su akış bölümlerinin ve fiskiyelerin doğru şekilde en son aşama olan su yalıtımı kaplaması bölümüne hazır hale getirilmesi gerekmektedir.

Sprey Polyurea; havuzlarda, sadece suyu yalıtmakla kalmaz havuzların iç döşemelerine gerek kalmadan bir uygulama avantajı sunmaktadır. Diğer bir avantaj ise havuzlarda su yalıtımının iyi sağlanması betonerme yapının korozyona karşı korunmasını sağlar. Sprey Polyurea havuz yalıtımı uygulaması, her türlü renk seçeneği sunarken, yapılacak uygulamanın yanı sıra mimari görünüm isteğide sağlamaktadır.

Sprey Polyurea havuz Su Yalıtımı 20 yıl kullanılabilir.

Sprey Polyurea dinlenme havuzu gibi alanlarda sıcak sulara karşı yapıyı korur. -30 ile +60 arasında dayanıma sahiptir.

Sprey Polyurea Kullanım yerleri;

Site havuzları,

Olimpik havuzlar,

Dinlenme havuzları,

Süs havuzları,

Aquapark gibi alanlarda kullanılabilir.

 

Sprey Polyurea Havuz Su yalıtımı