Sprey Polyurea Perde Duvar Su Yalıtımı

Perde Duvar Sprey Polyurea Kaplama

Avrupa ülkelerinde uygulanan temel ve perde betonların ısı ve su yalıtımı sistemleri olan sprey polyurea uygulaması yapılarda kesme biçme olmadan ve mekanik bir sabitleyiciye bile gerek duyman yerpare bir şekilde su yalıtımı yapılmasına olanak sağlar.Sprey polyurea uygulaması sıradan yalıtım uygulamalarına kıyasla hızlı ve profesyonel ustalar tarafından uygulanır.

Sprey polyurea sayesinde %100 su yalıtımı sağlanarak yapının perde betonları da darbe ve olası hasarlara karşıda koruma altına alınır. Bina perde betonlarda sprey polyurea yalıtım sistemlerini tercih eden firma veya kurumlar şantiye sürelerini sıradan izolasyon uygulamalarına kıyasla 1/5 oranında hızlandırır iken, uzun ömürlü ve darbelere karşı korunmuş kaliteli su izolasyonu uygulaması yapılmış olur.

Perde betonda sprey polyurea ile su yalıtımı yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şöyledir. Perde betondaki ahşap takozlar çıkartılmalı çiroz demirleri ise taş motoru ile kesilmelidir.  derzleri, tijler tamir Sprey polyurea ile su yalıtımı yapılacak ise köşe kenar noktaları pahlanmalıdır. Temizlenen ve pah işlemi biten yüzeye epoksi astar uygulaması yapılır astarın kurumasına müteakip mobil sprey yalıtım araçları ile sprey polyurea uygulaması yapılır. Polyurea kaplama uygulamasından sonra perdede toprak dolgu öncesinde sprey polyureayı koruma altına almak için sprey poliüretan köpük veya xps yapılıp son olarak drenaj levhası serilerek koruma altına alınarak toprak dolgu işlemi yapılır.

Sprey Polyurea Perde Duvar Su Yalıtımı