Soğuk Hava Deposu Sprey Poliüretan Köpük

Soğuk hava depolarında ve soğutma sistemi çalışan mekanlarda soğutmak için harcadığınız maliyeti düşürmenin tek yolu doğru bir yalıtım malzemesi seçmektir. Soğuk hava depoları genelde panel uygulaması ile oluşturduğu için bir çok ek yeri ve vida delikleri bulunmaktadır, bu birleşim yerleri ve vida delikleri ısı köprüleri oluşturmaktadır bundan dolayı panel soğuyan havanın dış ortamdaki hava ile temasının kesilmesi önleyememektedir. Fakat poliüretan sprey köpük uygulaması ile soğuk hava depolarının zemin ve duvar yalıtımları daha hızlı ve sağlıklıdır.

Sprey poliüretan uygulamasının yüksek yoğunlukta olması basma mukavemetin yüksek olması bütün alaları yek pare bir bütün şekilde izole etmesi ve her türlü zemine %100 uyum ile yapışması ve bir ısı izolasyon ürünün en önemli değeri olan ısı iletkenlik kat sayısının 0.017 gibi düşük bir değer olması soğuk hava depolarının yalıtımında vazgeçilmez ürün olarak yerine korumaktadır. Soğuk hava depolarında kullanım şartlarına ve iklim koşullarına göre 8 cm - 10 cm arası bir uygulama yapılmaktadır.

Soğuk hava depolarında sprey köpüğün tercih edilmesinin en büyük sebebi yüksek gelen ısıtma ve soğutma maliyetlerini yarıya düşürmesidir. Deponun ısıtılması veya soğutulması için büyük güçlü klima motorları kullanılmaktadır, bu klimalar doğru yalıtım yapılmadığı taktirde sizlere yüksek moral bozucu elektirik faturalarına sebep olacaktir. Sadece 1 yıl gibi kısa sürede fazladan ödediğiniz faturaları sprey köpükle amorti etmiş olacaksınız. Sizde tasarruf etmek ve az ödeyerek çok verim almak için profesyonel hizmet ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiz. 

 

Soğuk Hava Deposu Sprey Poliüretan Köpük