Çatı Altı Sprey Poliüretan Köpük

    Ülkemizde yapılan araştırmalar sonucuna göre ısı kayıplarının %40’a yakın bir kısmı çatılardan geçmektedir. Enerji maliyetlerinin giderek yükseldiği günümüzde çatılarda ısı izolasyonu uygulamasına bilhassa dikkat edilmelidir, kullanılacak ısı yalıtım malzemesi doğru seçilmelidir. Firmamız enerji tasarrufu konusunda hassas ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla siz değerli müşterilerimize sprey poliüretan köpük uygulaması ile hizmet vermektedir. Kullanmış olduğumuz sprey poliüretan köpük uygulaması ile sizleri yüksek maliyetten ve  kabarık gelen doğalgaz faturalarından kurtarıyoruz, bununla birlikte aile bütçenize doğrudan katkı sağlıyoruz. Çatılarda köpük izolasyon uygulaması ısı köprüsü oluşmasını engelleyerek ve aynı zamanda ek yeri olmamasıyla beraber tam anlamıyla en iyi çatı izolasyonu ürünü namını gerçekten hak ediyor.

    Sağlıklı bir çatı izolasyonu uygulaması yapılması için sprey poliüretan uygulanacak zemin kuru temiz ve nemden arındırılmış olmalıdır. Temizlenmiş olan beton yüzeye yada ahşap çatıların arasını özel donanım ve ekipmana sahip mobil izolasyon aracımız vasıtasıyla yüksek basınç ve ısı altında püskürtme yöntemiyle poliüretan köpük uygulaması yapılmalıdır.

Uygulama yapılırken dikkat etmeniz gereken bazı hususları şöyle sıralayabiliriz ;

    Ülkemizde mevcut olan yapılarımızın çatı kirişleri 10-14 cm arasında olduğundan dolayı çatı arasında cam yünü ,taş yünü strafor gibi izolasyon malzemeleri ile yapılabilecek ısı yalıtım uygulamaları hem uygulama yönünden hemde çatı ısı izolasyonu yönünden yetersiz kalmaktadır. Çatı arası uygulamalarda genellikle iklim şartlarına bakılarak 3cm ve 5 cm tercih edilmektedir. Püskürtülerek uygulandığı için sıradan yalıtım ürünleri gibi yapıştırma monte etme kesme gibi gereksiz zahmetlere girmeden poliüretan makinası aracılıyla hızlıca uygulanır.

Çatı izolasyonu avantaları ;

  • Her türlü hava geçişini anında engeller.
  • Isı iletkenlik kat sayısı 00.22 dir.
  • Nem, küf , rutubet yalıtımı uygulamasına yardımcı olur.
  • Çatılarınızda böcek haşere bakteri olmasını engeller.
  • Üzerine eşya koyulabilir ve rahatlıkla yürünebilir.
  • Su ile temas etmesi halinde bozulmaz ortamda kokma olmaz.
  • Ek yeri olmadığından kusursuz yalıtım sağlar.

Çatı izolasyonu uygulamasında sprey poliüretan ürünü seçmeniz taktirde uzun yıllar boyunca yalıtım uygulamasını bir daha düşünmeyeceksiniz.

whattshap: wa.me/905447161195

Çatı Altı Sprey Poliüretan Köpük