Polyurea Teras Yalıtımı

      Teras su yalıtımı yapının sağlığı için büyük önem arz etmektedir.Teraslarda su yalıtımı uygulaması uygulaması çok hassas bir konu olmakla beraber gelişigüzel yapılan uygulamalar daha sonralarda büyük maliyetler doğurmaktadır.Ülkemizde teras su yalıtımı yapı inşaat halindeyken genel olarak seramik kaplama malzemelerinin altına su yalıtım membranları onun üzerine şap ve son kat olarak da fayans yada seramik kaplayarak terasları kullanıma hazır bir hale getiriler.Fakat bildiğiniz üzere ek yeri barındıran membran gibi yalıtım ürünleri kötü malzeme ve kalitesiz işçilik ile birleştiğinde kaçınılmaz son olan su sızdırması meydana gelir.

Gelişen teknoloji ile birlikte işini sağlama almak isteyen inşaat firmaları alışılmışın dışında ömürlük bir ısı yalıtım ve su yalıtım uygulaması olan sprey poliüretan ve sprey polyurea uygulamaları ile terasların hem ısı yalıtımını hemde su yalıtımı garantili bir şekilde çözmektedir.

Kullanılan teraslarda su yalıtımı nasıl yapılır ?

Polyurea sprey uygulaması hali hazırda kullandığınız ve su yalıtımı sorunu bulanan teraslarda kırma dökme yapmadan ek yeri barındırmadan garantili bir şekilde çözmektedir.Sağlıklı bir polyurea uygulaması 2 aşamada gerçekleşir ilk aşama zemin hazırlığı ve astarlama sürecidir. Uygulama yapılacak fayans yüzey özel silim makileri ile silinir burada ki amaç fayansın üzerinde ki parlar sır tabakasını alarak astarın zemine %100 aderans ile yapışmasını sağlamaktadır.

Silim makineleri ile silinen fayans yüzey uçucu kimyasal temizleme malzemeleri ile (tiner,aseton) temizlenerek yüzeyde toz kalmayacak bir şekle getirilir . Temizlen teras ve balkon alanına metrekareye sarfiyatı 0.300 gramdan az olmamak kaydıyla özel epoksi astar uygulanır.Astar kurumadan yine polyurea uygulamasının astara sağlam olarak yapışmasını tetiklemek amacıyla yaş olan astarın üzerine silus kum serpilerek zemin zımparalı bir hale gelir ve astarın kuruması beklenir.

Astar kuruduktan sonra yüzeye yapışmayan kum yüksek emişli süpürgeler vasıtasıyla çekilir ve daha sonra polyurea uygulamasına geçilir. Polyurea ek yeri bulundurmayan yan duvarlardan fayanslara bir bütün şeklinde uygulanarak teraslarda vazgeçilmez bir su yalıtım malzemesidir. Polyurea uygulaması kullanılan teraslarda su yalıtımı sızdırması mümkün değildir.

Teraslarda neden polyurea tercih edilmelidir ?

Uygulama yapılan teraslar anında kullanıma açılabilir.

Uygulama sonrası teraslar istenilen renk boya ile boyanabilir.

Mekanik dayanımı vardır,üzerinde masa sandalye kullanılabilir.

Ek yeri olmadığından su sızdırması mümkün değildir.

Uzun ömürlüdür , deforme olmaz.

whattshap: wa.me/905447161195

Polyurea Teras Yalıtımı