Trapez Sac Üzeri Sprey Poliüretan Köpük

   İzolasyon olmayan yada hatalı yalıtım yapılan trapez sac çatılarda sac terlemesi ve yoğuşmadan kaynaklı damlamalar yapması gayet doğaldır. Trapez sac çatı izolasyonunda sprey poliüretan köpük ısı yalıtımı uygulaması ile çok sağlıklı ve güvenilir bir uygulama yapılabilir. 

   Bildiğiniz üzere fabrikaların ve imalathanelerin ters tavan çatıları tek kat oluklu levha yada trapez sac ile kapatılmıştır. Sprey poliüretan köpük en çokta besi çiftliklerinde tercih edilir, hayvaların terlemesiyle beraber içerde oluşan buhar basıncı tavanda damlamaya sebeb olacaktır, bu damlamalar hayvaların üzerine düşerek hava sürkülasyonuyla beraber onların hasta ve verimsiz olmasına yol açacaktır.

   Trapez sac tek başına yalıtım sağlayamadığı için içeride çalışan personeller yazın sıcaktan kışın işe soğuk havalardan ciddi derece etkilenir ve bu durum ise personelin verimliliğine negatif olarak etkiler. Sprey poliüretan uygulaması trapez sac ve eternit çatılarda diğer yalıtım malzemeleri ile kıyaslanamayacak ölçüde size avantaj sağlar. Uygulama ek yeri bulunmaz,  görüntü kirliliği oluşturmaz bakteri böcek barındırmaz gıda ile temasında her hangi bir sorun çıkmaz. Sprey köpük uygulaması uzun ömürlüdür üzeri istenilen renge boyanabilir. Trapez sac üzerine minimum 3 cm ve 30 yoğunluk malzeme kullanılarak uygulama yapılmalıdır.

***Ayrıca sprey poliüretan uygulaması metal yüzeylerde paslanmaya çürümeye ve korozyona karşı koruduğu için yapının ömrünü uzatır vida deliklerinden kaçan su sızıntılarını engeller.

Sprey poliüretan köpüğün avantajları..

  • Kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korur.
  • Poliüretan püskürtme yöntemi ile uygulandığından kısa sürede kurur.
  • Trapez saclarda büyük oranda ses yalıtımı sağlar.
  • Sac çatılarda damlamayı keser.
  • Kış aylarında oluşan sıcak ve soğuk hava akımından oluşan terlemeyi keser.
  • Uygulama hızı yüksektir. 3cm/500-600m2/Gün

Verimlilik baz alındığında trapez çatılarda en iyi ısı yalıtım malzemesi sprey poliüretan köpüktür.

Trapez Sac Üzeri Sprey Poliüretan Köpük