image

Çatı Köpüğü ve Çatı Köpüğü Fiyatları

Çatı köpüğü izolasyonu denince akla dünyanın en iyi yalıtım malzemesi gelmektedir. Günümüzde enerji verimliliği ve tassurufu önemli bir rol oynamaktadır. Çatı ve tavan köpüğü yapınızın her bölümünde ısı, nem, ses yalıtımı olarak güvenle kullanabilirsiniz. Eskiden kullanılan izocam, xps ve strofor istenilen verimi sağlayamadığı için çatı köpüğü fiyatları avrupa ve türkiyede onların yerini almış hatta üst düzey endüstriyel alanda tercih edilmiştir. 

Çatı köpüğü fiyatları uygulanacak yüzeye sıkıldığında nem ile havada kürleşirken genleşen, ilk sıkıldığında yumuşak kıvamlı, uygulandıktan bir süre sonra duvar gibi katılaşan, derz, dolgu ve izolasyon malzemesidir. Uygulanış malzemesi açısından 2 türlüdür. Her ikisi de boşluk doldurma ve boşluktan oluşan ısı, ses ve nem kaybını önlemek içindir. Pipetli veya tabancalı veya püskürtme, sıkma şeklinde uygulanabilir. Pipetli çatı köpüğü ve tabancalı çatı sıkma köpüğü adıyla piyasada bulunan ürün sprey poliüretan köpüğü ile aynı şeydir diyebiliriz.      

Pipetli çatı köpüğü ; İnşaat firmaları tarafından sık kullanılan en çok satılan köpük tipidir. Teneke şeklinde yanında pipetiyle beraber verilir. Genleşme oranı %200-%250 civarındadır. Tabanca ile uygulanan çatı ve tavan köpüğüne göre genleşme oranı daha yüksektir. Büyük boşlukların doldurulmasında kullanılır. İçerik olarak sprey poliüretan köpükle aynı malzemeyi arındırır. Sadece genleşme oranında farklılıklar vardır.

Tabancalı çatı köpüğü; Profesyonel kullanım için uygundur. Genleşme oranı %50-%60’dır. Buda dar boşlukları doldurmada kullanım sağlar. Zira sıkıldıktan sonra fazla şişme yapmayacaktır. Sadece uygulama malzemesi bakımından poliüretan köpükten ayrılır. İçerik olarak poliüretan köpükle aynı malzemedir.Tabancalı olan çatı ve tavan köpüğü olarakta kullanılmaktadır.

Çatı Köpüğü İzolasyonu & Yalıtımı Fiyatları;

Sprey Poliüretan Köpük Çatı İzolasyonu & Yalıtımı Fiyatları Güncel 2021 Yılı 60 TL/M2 - 75 TL/M2

Sprey Poliüretan Köpük Çatı İzolasyonu & Yalıtımı Fiyatları Güncel 2021 Yılı 45 TL/Kg - 50 TL/Kg

Cellubor Çatı İzolasyonu & Yalıtımı Fiyatları Güncel 2021 Yılı 35 TL/M2 - 40 TL/M2 

Kullanım alanları poliüretan köpüğü fiyatları ile aynı olmakla birlikle kısaca sayarsak kapı, pencere, havalandırma boruları, kapatılması gereken su tesisatları, bacalar ve klimatik ünitelerin çevrelerini yalıtmak vs. gibi birçok alanda kullanılabilir. Isı yalıtımı yapılmak isteniyorsa sert köpükler tercih edilmelidir. Düşük sıcaklıklarda -25 dereceye kadar kusursuz ısı yalıtımı sağlamaktadır. Bununla birlikte doğru şekilde uygulanan köpüğe su zarar veremez. UV ışınlarına maruz kalmadığı sürece yapının ömrü kadar kullanım sağlar. UV ışınları yapısını bozarak deforme eder. Nem, ıslaklık, rutubet ve terleme yapmaz. Böceklenme yapmaz. Süs havuzu, dış mekân, dekoratif malzemelerin birbirine tutturulmasında, evin bazı bölgelerine su sızmasını engellemek için, antenlerde uzun ömürlü ve su yalıtımı konusunda çözüm sağlar. Yangına dayanıklıdırlar. Yanmalara karşı 217dk direnç gösterir. Ayrıca uygulandıktan sonra taşma yaparsa kesilebilir, zımparalanabilir, üzerine sıva yapılıp duvar görünümü verilebilir.

Poliüretan sıkma köpüğün en zor kısmı eğer yanlış bir bölgeye uygulandıysa temizleme kısmıdır. Bundan dolayı profesyoneller tarafından kullanılması önemlidir. “Çok kolaymış. Ben bunu yaparım.” diyerek uygulanabilecek bir ürün değildir. Köpük temizlenmek isteniyorsa sadece köpük temizleyici ile arınabilir. Yalnız köpük temizleyicinin de önceden hazır bulundurulması, sıkılan köpük kurumadan üstüne uygulanması gerekmektedir. Eğer köpük temizleyici bulunmuyorsa maket bıçağı ve aseton denenebilir.

Sıkma köpüğün adını duyunca farklı bir malzeme olduğu düşünülebilir fakat kendisi sprey poliüretan köpüğün ta kendisidir diyebiliriz. Sprey poliüretan köpük ile sprey köpük içeriği aynı olmakla beraber sadece kullanım kolaylığı açısından ayrışmaktadırlar. Biri büyük tüplerle uygulanırken diğeri basit küçük tüpler ile kolay uygulama sağlamaktadır. Sprey köpük kullanım açısından hafif, küçük inşaat işlerinde kullanılabilen poliüretan köpük içeriği taşıyan malzemedir. Poliüretan köpüğün kolay ve pratik kullanım için küçük kutulara basılmış hali de diyebiliriz. Sıkma veya püskürtme köpük dediğimiz malzeme de poliüretan köpük içerikli, daha büyük alanlarda ve profesyonel olarak kullanımı sağlanabilen üründür. Her ikisi de ısı nem su ve yangın yalıtımı sağlamaktadır. Hiç bu konularda bilgisi olmayıp araştırma yapanlar sıkma köpük, püskürtme köpük, poliüretan köpük, sprey köpük gibi değişik isimleri duyunca hepsi farklı bir malzeme sanmakta ve kafaları karışmaktadır. Bu isimlerin hepsi şu an yalıtımda bir yıldız olan, %100 yalıtım sağlayan poliüretan köpüktür diyebiliriz.

    Dünyada şuan en çok tercih edilen sprey köpüğün fiyatları en büyük avantajı ısı köprüsü oluşturmadan tam ısı verimi sağlaması ve B2 alev almazlık belgesine sahiptir. Bu uygulama için ödeyeceğiniz ücreti 1 - 2 yıl gibi kısa sürede doğalgaz faturalarınızdan amorti edeceksiniz. Ömürlük yalıtım diye adlandırdığımız sıkma köpük bir defa yaptırarak gelecek nesillere miras bırakabilirsiniz. Mobil araçlarımız sayesinde yerinde hizmet vererek hızlı ve güvenilir bir şekilde siz değerli müşterimize hizmet vermekteyiz. Sizlerde çatı ve tavan köpüğü teknolojisinden yararlanmak veya bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Sıkma köpüğün kullandığı yerler

  •  Ahşap ev
  •  Fabrika ve endüstriyel alanlar
  •  Binaların çatı ve zeminleri
  •  Besi çiftlikleri
  •  Bodrum ve Garaj Tavanı
  •  Trapez sac ve Aternit çatı
  •  Soğuk hava deposu
  •  Halı kurutma odası
  •  Silo ve Tank 

whattshap: wa.me/905447161195